Yunanistan Vize İşlemlerinizde Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bu sitede Yunanistan vize başvurunuzu nasıl yapabileceğinize, Yunanistan vize randevunuzu nasıl alabileceğinize,  Yunanistan Schengen vize başvurunuzu nasıl dolduracağınıza dair ayrıntılı ve güncel bilgilere yer verdik.

Değerli ziyaretçimiz Yunanistan Schengen vize evrakları mevcut koşullara göre farklılık gösterebilmektedir. Euroasia temsilciliklerimizi arayarak Yunanistan turist, ticari, ziyaret, transit, şoför kategorilerine ait mesleksel ve sosyal durumunuza göre değişiklik gösteren evraklar için bizi arayabilirsiniz.

Yunanistan güncel vize evrak listesini bilgi e-maili olarak talep edebilirsiniz. Doğru evraklarla, eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için uzman vize yetkililerimizi arayabilirsiniz. Yunanistan vize işlemlerinizde sunacağınız belgelerin güncel olduğundan emin olunuz.

Mesleksel durumunuza göre değişiklik gösteren belgelere ek olarak İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu farklı belgeler ya da orijinal belge sunmanızı talep edebilir.

Yunanistan Schengen Bölgesi üyesidir. Ancak Yunanistan’ın dışında bir veya birden fazla Schengen ülkesine giriş yapma planınız varsa Schengen Bölgesine girişinizi Yunanistan’dan başlatmanız ve en uzun konaklama süresini Yunanistan’a ayırmanız gerektiğini hatırlatırız.  Bu gibi durumlarda vize giriş sayınıza mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Yalnızca çok girişli (multiple) vizeniz varsa Yunanistan dışında diğer bir Schengen ülkesine giriş yapabilirsiniz. Tek girişli Schengen vizeniz ile vize süreniz dahilinde yalnızca Yunanistan’a 1 kez giriş çıkış hakkınız bulunmaktadır.

Yunan vize başvuru belgelerinin eksikliği Schengen kuralları dahilinde başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

25.09.204 tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizeniz bulunuyorsa, vize başvurunuzu şahsen yapmanız şartı aranmamaktadır. Ankara, Gaziantep, Bursa, Tekirdağ, İzmir, Edirne başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin başvurunuzu sizin adınıza tamamlama yetkisine sahibiz. Başvurunuzu 3. Bir şahıs gerçekleştirecekse kişinin kimlik fotokopisini ve yetkilendirme yazısını da başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu gerekli görmesi halinde sizi mülakata ve tekrar biyometrik veri ibrazına çağırma hakkına sahiptir.

Başvuru sahipleri çalışmıyor(ev kadını, öğrenci) ve geçimleri aile üyeleri tarafından karşılanıyorsa , sponsorun maddi yeterliliğini gösteren belgeler çalışmayan kişinin Yunanistan vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Geçimin, sağlayan aile üyesinin eş olması durumunda maddi yeterliliği kanıtlayıcı belgelere evlilik cüzdanı fotokopisi de eklenmelidir.