Değerli başvuru sahipleri,

Slovenya’ya yapmayı planladığınız seyahatler için yerine getirilmesi gereken vize prosedürleri bulunmaktadır. Sayfamızda bu vize prosedürlerinden detaylı olarak bahsedilmiştir. Slovenya Cumhuriyeti tarafından belirlenen vize koşullarına içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz. Sayfamızda sizler için derlediğimiz bilgiler Büyükelçilik referans alınarak hazırlanmış olsa da başvuru için hazırlıklara başlamadan önce ilgili konsolosluk birimini arayarak doğruluğunu ve güncelliğini teyit ettirmenizi öneririz. Euroasia GVS ile vize başvurunuzu zahmetsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Başvuru için bizzat bulunmanıza gerek olmayabilir. Vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için lütfen iletişim adreslerimizde bize ulaşınız.

Slovenya Schengen bölgesine dahil ülkelerden birisidir. Dolayısıyla kısa süreli turistik, ticari, ziyaret amaçlı vb. vize başvurularınız Schengen kategorisinde değerlendirilir. Sayfamızda/sitemizde Slovenya vizesi için gerekli evraklar ve vize ücreti bulunmaktadır. Vize başvurunuz Schengen vize başvuru kapsamında yer aldığı için sorularınızı Schengen departmanımızı arayarak sorabilir ya da help@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz. Yetkililerimiz sorularınıza en kısa sürede dönüş yapmaktadır.

Bordo pasaport sahipleri vize prosedürlerine tabidir, Yeşil, Siyah ve Gri pasaportu olan kişiler 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize prosedürlerinden muaftırlar. Özel pasaporta sahip kişiler, geçerli pasaportları varsa vizesiz seyahat edebilirler.

Vize başvurunuz için gerekli olan seyahat sağlık sigortası, konaklama ve ulaşım rezervasyonlarını talep etmeniz halinde sizler için yapmaktayız. Eylül 2014 ten sonra pasaportunuzda VIS ibareli Schengen vizenizin olması durumunda başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmayabilir. Vize Bilgi Sisteminde kayıtlı parmak izinizin güncel olup olmadığını yetkililerimizi arayıp sorgulatabilirsiniz. Bilgileriniz güncel ise evraklarınızı bize posta ile ulaştırmanız yeterlidir. Alanında uzman vize temsilcilerimiz başvuru sürecinizi en güzel şekilde yürütmekte ve takibini yapmaktadır. Başvurunuz sonucunda çıkmış olan pasaportunuzu adresinize kargo ile ulaştırıyoruz.

Slovenya Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvurusunda bulunabilmek için öncelikle başvuru sahibi seyahat amacını belirlemelidir. Kısa süreli vize türleri turistik, ticari, aile ziyaret vb. olarak ayrılmaktadır. Uzun süreli kalış talep edebilmek için ise d vize başvurusunda bulunmalısınız. Kısa süreli kalışlar genellikle 180 gün içerinden 90 günü aşmaz. Turistik, ticari, aile ziyaret vize başvuruları kısa süreli c vize kapsamındadır. Kişi, seyahat amacını net olarak belirledikten sonra gerekli evrakları hazırlamaya başlayabilir. Vize başvurunuz için Euroasia ofislerimize Türkiye’nin her şehrinden hazırladığınız kişisel evraklarınızı gönderebilirsiniz. Başvurunuzu bulunduğunuz yerden takip edebilir, vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu ikamet adresine isteyebilirsiniz.

Seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre farklı evraklar hazırlamanız gerekir. Kişi, mesleki durumuna uygun olarak evrak sunmalıdır. Emekli, öğrenci, işveren, çalışan, avukat, doktor vb. meslekler için standart olarak sunulan evraklara ilaveten mesleki duruma göre temin edilmesi gereken evraklar vardır. Başvuru sürecinde olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz. Euroasia GVS olarak bizler evraklarınızı hazırlama aşamasında nereden ve nasıl temin etmeniz gerektiği konusunda sizlere yardımcı olmaktayız.

Slovenya Vizeleri

Slovenya Turistik Vize

Kısa süreli turistik seyahatleriniz için turistik vize başvurusunda bulunmalısınız. Turistik vize başvuruları kısa süreli c vize kapsamındadır. Schengen vize koşullarının geçerli olduğu bu vize türü için temin edilmesi gereken en önemli evrak konaklama dokümanlarıdır. Seyahatiniz için sunduğunuz başvuru evraklarının arasında mutlaka konaklama ve ulaşım rezervasyonları yer almalıdır. Turistik vize başvuruları için Bordo pasaport sahiplerinin Schengen vize koşullarını yerine getirmesi gerekir. Schengen departmanımızla iletişime geçerek turistik seyahatleriniz için hazırlamanız gereken evraklar konusunda bilgi almanızı öneririz. Seyahatiniz için en uygun evrak listesini help@eagvs.com adresinden de tarafınıza gönderilmek üzere talep edebilirsiniz.

Daha önceden VIS ibaresi bulunan bir Schengen vizeye sahipseniz başvuru için bizzat bulunmanıza gerek yoktur. Yetkililerimizle konuşup seyahat detaylarınızdan bahsediniz. Mesleğinize ve seyahat amacınıza uygun evrak listesini sizlerle paylaşmaktayız. Verilen bilgiler doğrultusunda hazırladığınız evrakları posta ile ofisimize ulaştırabilirsiniz.

Daha önce hiç vize başvurusunda bulunmadıysanız ve verilmiş bir parmak iziniz yoksa yetkililerimiz sizin adınıza konsolosluktan randevu almakta ve işlemler esnasında sizlere eşlik etmektedir. Vize başvurunuzun her adımını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Gaziantep, Edirne ve Tekirdağ’da ofislerimiz bulunmaktadır.

Slovenya Ticari Vize

Seyahat amacınızın içeriğine göre ticari vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Ticari vize başvurusu, iş görüşmeleri, iş toplantıları, katılacağınız fuar, seminer, sempozyum gibi amaçları kapsamaktadır. Eğer seyahatinizin amacı bu çerçevede şekilleniyor ve elinizde konsolosluğa sunacağınız bir ticari davet mektubu varsa ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Davet mektubu gidilecek ülke şirketinden alınmalıdır. Şirketin antetli kağıdına, imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır. Ticari vize başvurusu için temin edilmesi gereken diğer evraklar arasında banka dökümü, SGK işe giriş bildirgesi, hizmet dökümü, maaş bordrosu, imza sirküleri, vergi levhası vb. bulunmaktadır. Aynı zaman da yine mesleki duruma göre konsolosluğa sunulması gereken farklı evraklar da olabilmektedir. Başvuru için hazırlıklarınıza başlamadan evvel yetkililerimizle görüşüp gerekli evrakla konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ticari vize başvurusu için gelmenize gerek kalmayabilir. Euroasia Schengen yetkililerimiz vize başvuru sürecinizi başından sonuna kadar titizlikle yürütmektedir. Evraklarınızı bize teslim ettiğiniz andan itibaren başvuru sürecinizi başlatmaktayız. 25 Eylül 2014 ten sonra VIS ibareli Schengen vizesi almışsanız ve bilgileriniz güncelse evraklarınızı kargo ile ofislerimize ulaştırabilirsiniz. Gerekli hazırlıkları tamamlayıp başvurunuz sonuçlanana kadar takip etmekteyiz.

Slovenya Aile Ziyaret Vizesi

Ziyaret amaçlı vize başvurusunda bulunmak için Slovenya’da ikamet eden bir yakınınızdan davet mektubu almalısınız. Davet mektubu olmadan vize başvurunuz onaylanmayabilir. Aile ziyaret vizesi kısa süreli Schengen (c vize) kapsamındadır. Ziyaret amaçlı vize başvurularınız için hazırlayacağınız evraklar güncel tarihli olmalıdır. Başvurunuzu teslim ettikten sonra zamanında sonuçlanması için sunulan evrakların usulüne uygun hazırlanması gerekir. Euroasia GVS evraklarınız konusunda gereken titizliği göstermektedir. Hazırladığınız kişisel evrakları ofislerimize ulaştırmanız halinde başvurunuz için geriye kalan prosedürleri sizin için yerine getirmekteyiz. Ziyaret amaçlı vize başvurunuz için sunulan davetiyede seyahat tarihleri net bir şekilde yer almalıdır. Aynı zamandan davet eden ve edilen kişi bilgileri, adres bilgileri ve iletişim bilgileri de eksiksiz olarak yer almalıdır. Davetiye detayları hakkında daha fazla bilgi almak için help@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz.

Özel pasaportu olan kişiler (Yeşil, Gri, Siyah) kısa süreli ziyaret amaçlı vize prosedürlerinden muaftır. 90 günden kısa kalışlar için vize almadan Slovenya’ya seyahat edebilirler. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri, geçerli vizeleri olmadan ülkeye giriş yapamazlar. Gerekli vize koşullarını yerine getirmeleri gerekir. Vize servisimizi tercih ederek ziyaret vizenizi hızlı ve kolay yoldan alabilirsiniz. Hepsi alanında uzman vize temsilcilerimizden oluşan kadromuzla sizlere konforlu ve kaliteli hizmet sunmak adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Slovenya Vize Başvuru İşlemleri

Vize Türünün Belirlenmesi

Seyahat amacının net olarak belirlenmesi vize başvuru aşamalarındaki en önemli adımdır. Çünkü seyahat amacı belirlenmeden hazırlanan evraklar başvurulan vize türüne göre uygun olmayabilir. Dolayısıyla vize türünün belirlenebilmesi için önce seyahat amacının netleştirilmesi gerekir. Seyahat amacınızı belirledikten sonra (turistik, ticari, ziyaret vizesi) uygun olan vize türüne göre evraklarınızı hazırlamalısınız. Başvuru için vize türünü belirlemekte zorluk yaşıyorsanız yetkililerimizden yardım alabilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması

Vize başvurunuz için evrakları hazırlamaya başlamadan önce seyahat amacınızın net olduğundan emin olun. Turistik, ticari, ziyaret vizesi için hazırlanması gereken standart evraklar biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, vize başvuru formu, pasaport aslı, nüfus cüzdan fotokopisi vb.dir. Diğer evraklar ise mesleki durumunuza ve aynı zamanda vize türünüze göre şekillenir. Turistik vizelerde konaklama rezervasyonları çok önemlidir, ticari ve aile ziyaret vizelerinde ise tarafınıza yapılmış davet mektupları önemlidir. Başvuru sahibi diğer evraklarla birlikte mutlaka önemli olarak belirtilen evrakları sunmalıdır. Evrakların hazırlanması ile ilgili sorularınızı help@eagvs.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Slovenya Vize Randevusu

Vize başvuru işlemleri için konsolosluktan randevu talep etmeniz gerekebilir. Daha önce hiç vize başvurusunda bulunmadıysanız biometri veri beyanı için konsolosluğa bizzat gitmeniz gerekir. Parmak izi beyanı işlemleri için vize servisimiz sizin adınıza randevu talep etmekte ve işlem süresi boyunca sizlere eşlik etmektedir. Daha önceden Schengen ülkeleri için verilmiş parmak iziniz varsa bilgilerinizin güncel olup olmadığınız bize ulaşarak sorgulatabilirsiniz.

Slovenya Vize Başvuru Formu

Planlanan seyahat için konsolosluğa sunulmak üzere başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunu doldurmadan önce kişilerin seyahat amaçlarını net olarak belirlemesi gerekir. Başvuru formu amaca uygun bir şekilde, eksiksiz ve okunaklı olarak doldurulmalıdır. Her başvuru sahibi bir adet form doldurmalıdır. Verilen bilgilerin güncel ve doğru olması gerekir. İletişim bilgileri, adres ve telefon numaralarını doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. Sitemizde başvuru formunu pdf formatında bulabilir/inceleyebilirsiniz.

Slovenya Vize Ücreti

Vize başvurularınızın değerlendirilip sonuca bağlanması için vize ücretlerinin ödenmesi gerekir. Başvurunuz için ödemeniz gereken vize harç bedelini Büyükelçilik belirlemektedir. Slovenya’da kalış sürenize ve seyahat amacınıza göre ödemeniz gereken miktar değişebilir. En güncel ve doğru ücret bilgisine ulaşmak için yetkililerimizle iletişime geçebilir, help@eagvs.com adresinden bilgi maili talep edebilirsiniz.

Slovenya Vize Takibi

Vize başvurularınızı usulüne uygun şekilde tamamladıktan sonra takibini yapmaktayız. Vize başvurunuzun durumunu öğrenmek için her zaman ofis telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Doğru evraklarla ve zamanında yapılan vize başvuruları seyahat tarihinden 2 gün önce açıklanmaktadır. Başvurunuz sonuçlandığında sizi sonuçtan haberdar ediyoruz, çıkan pasaportunuzu nereye isterseniz oraya kargo ile gönderiyoruz.

Slovenya Vize Başvurusu Hakkında!

Vize başvurularını İstanbul’dan tamamlamak isteyen kişiler anlaşmalı konsolosluk olan Macaristan Konsolosluğu vasıtasıyla vizelerini alabilirler. Çıkan vize Macaristan vizesidir ancak Slovenya’ya bu vize ile seyahat edilebilir.

Ankara Elçiliğine bağlı şehirlerden vize başvurusu yapacak kişilerden oda sicil kaydı ve son 6 aylık banka dökümleri de istenebilir.

Seyahat tarihine 15 günden kısa zaman kalmış kişilerin vize başvuru kabulleri yapılmayabilir. Lütfen vize başvurularınızı erken tarihlerde yapmaya özen gösteriniz.