Polonya vize işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Polonya’ya yapacağınız kısa süreli turistik, ticari ve aile ziyareti amaçlı seyahatlerinizde vize başvurunuzu en kısa sürede tamamlamakta, vize işlemlerinizin takibini yapmaktayız.

Polonya’da dâhil olmak üzere tüm Schengen ülkeleri için ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortanızı yapmaktayız.

25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizeniz bulunuyorsa parmak izi muafiyet durumu söz konusu olabilir. Vize muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimiz aracılığıyla sorgulatabilirsiniz.

Avrupa’ya planladığınız seyahatiniz süresince birden fazla Schengen ülkesini ziyaret etme planınız varsa Schengen Bölgesine ilk girişinizi gerçekleştireceğiniz ve en uzun konaklama süresini ayıracağınız ülke konsolosluğu üzerinden vize başvurunuzu tamamlamalısınız.

Polonya vize işlemlerinizde 2017 yılına ait başvuru prosedürleri ve vize ücretlerine dair ayrıntılı bilgiye Schengen departmanı yetkilimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Vize başvuruları 180 gün içerisine en fazla 90 güne kadar onaylanmaktadır. Seyahat amacınıza ve dilekçenizde belirtilen süre Polonya vizesi geçerlilik aralığını belirleyen en önemli etkendir.

Polonya vize başvurunuz için gerekli olan randevunuzu sizin adınıza almaktayız. Sizin adınıza randevu alırken uygun randevu günleri ve saatlerini sizin onayınıza sunmaktayız. Polonya vizesi randevu konusunda tercihlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz.

Polonya İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Edirne ofislerimiz başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin Schengen vize işlemlerinizi başvurunuzu Euroasia aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu kısa süreli vize başvurularını vize servisleri aracılığıyla kabul etmektedir. Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni sahibi yabancı ülke vatandaşları Schengen vize başvurularını vize servisleri aracılılığıyla tamamlayabilirler.

Polonya ve tüm Schengen ülkeleri vize başvurularına dair sorularınızı help@eagvs.com adresine iletebilirsiniz.

Başvuru sahipleri Polonya Ankara Büyükelçiliğinin online sisteminden de şahsen başvurularını tamamlayabilirler, ancak Büyükelçilik sınırlı sayıda randevu kabul etmektedir.

Polonya Vize Türleri

Polonya vizesinin onaylanması ve geçerlilik süresi hakkındaki nihai karar Polonya Konsolosluğu tarafından alınmaktadır.  Polonya kısa süreli vize C tipi Schengen vize kategorisine girmektedir. Schengen vizesi 90 güne kadar olan seyahatler için yapılan başvurularda verilmektedir. Ülkede 90 günden fazla konaklama gerektiren bir seyahat amacınız varsa Polonya D vize başvurusunda bulunmalısınız. D vize başvurusunda bulunabilmeniz için yasal D vize/uzun süreli vize başvurularınızı direkte olarak Polonya Büyükelçiliğine ve Polonya Konsolosluğuna yapabilirsiniz.

Polonya Schengen Vize Türleri

  • Polonya Turist Vizesi
  • Polonya Ticari Vize
  • Polonya Ziyaret Vizesi
  • Polonya D Vize Türleri
  • Çalışma Vizesi
  • Öğrenci Vizesi
  • Erasmus Vizesi
  • Aile Birleşimi

Polonya Turist Vizesi

Polonya turist vizesi ülkeye kültürel gezi veya tatil amacıyla ülkeye seyahat planı olan başvuru sahipleri için verilen Schengen vize kategorilerinden biridir. İlk defa Schengen vize başvurusunda bulunacaksanız beyan ettiğiniz otel ve uçak rezervasyon tarih aralıklarına göre vize başvurunuzun onaylanması olasıdır. Polonya’dan başka bir Schengen ülkesine geçiş planınız varsa lütfen detaylı seyahat organizasyonunuzu yetkilimize aktarınız. Schengen bölgesinde en uzun süre konaklama yapacağınız ülkeden vize başvurunuzu tamamlamanız gerektiğini göz önünde bulundurunuz.

Polonya turist vizesi ilk giriş tarihi itibarıyla 6 ay içinde kullanılmak üzere toplamda en fazla 90 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır.  Polonya turist vizesi Polonya’da olduğu gibi Schengen alanında da vize geçerlilik süresi kadar konaklama hakkı tanımaktadır.

Polonya Schengen vizesi Almanya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, İtalya, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Macaristan, Norveç, Malta, Yunanistan, Slovakya, Slovenya’da geçerlidir.

Polonya vize başvuru sahibinin şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Polonya vize başvurularında parmak izi ibrazı zorunludur. Yetkilimizden ikamet bölgenize en yakın vize başvuru merkezini öğrenebilirsiniz. İstanbul’dan yaptığınız başvurularda randevu gününüzde operasyon yetkilimiz parmak izi alımı sırasında size eşlik etmektedir.

Polonya Ticari Vize

Polonya’ya yapacağınız kısa süreli ticari amaçlı seyahatlerinizde temin etmeniz gereken vize türüdür. Polonya’da fuara, konferansa, seminere katılma planınız varsa, ülkeyi ülkede bulunan ortaklarınızla birlikte proje geliştirme amaçlı ziyaret edecekseniz.

Ticari vize başvurularında ibraz edilmesi zorunlu evrak davetiyedir. Davetiyenizi formata uygun şekilde Polonya’da ticari faaliyet gösteren şirketten temin etmeniz gerekmektedir. Polonya’da fuara katılma planınız varsa fuara katılım belgenizi sunmanız gerekecektir.

Polonya ticari Schengen vize başvuruları ortalama olarak 10-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre işlem akışının normal seyrinde devam ettiği durumlar için geçerli olan öngörülen sürelerdir. Polonya Konsolosluğunun yoğun olduğu dönemlerde başvuruların sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir.

Polonya ticari Schengen vizenizin olması Schengen Bölgesine giriş hakkınız olduğu anlamına gelmemektedir. Schengen vize sahibi ülke girişinde kalmayı planladığı süre için kalış amacını ve koşullarını hem kalış süresi boyunca hem de Türkiye’ye dönüşüyle ilgili giderleri karşılayacak yeterli maddi kaynağının olduğunu ve bu kaynakları resmi olarak destekleyecek belgeler sunması gerekmektedir. Ayrıca planlanan kalış sürenizi destekleyecek seyahat sağlık sigortası sunmanız gerekecektir. Polonya Schengen vize başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla tamamlamanız halinde seyahat sağlık sigortanızı sizin adınıza yapmaktayız.

Polonya Aile Ziyaret Vizesi

Polonya Konsolosluğu ve Polonya Büyükelçiliği aile/arkadaş/akraba ziyareti için standart evrakların yanı sıra mesleksel ve sosyal durumunuzu destekleyici evrakları ibraz etmeniz gerekecektir. Ayrıca davet mektubu gibi Polonya’daki davet sahibinin şahsen yazıp göndermesi gereken evrakın da ibrazı bu başvuru kategorisinde zorunludur. Evraklar hakkında detaylı bilgiyi web sayfamızda bulabilir, Schengen yetkilimizden Polonya güncel vize ücretleri ile birlikte bilgi maili olarak isteyebilir veya direkt olarak vize servisimi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Euroasia GVS’nin İstanbul, Ankara, Edirne, İzmir, Bursa’da ofisi bulunmaktadır. Ancak Türkiye’nin her ilinden vize başvurularını kabul etmekteyiz. Polonya Schengen ülkesi olduğu için Schengen güvenlik kuralları gereğince başvuruda şahsen bulunma ve parmak izi veri beyanı zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi taraması işlemi Türkiye’nin birkaç şehrindeki merkezler aracılığıyla tamamlanmaktadır. İstanbul ve Ankara dışında ikamet ediyorsanız ikamet ettiğiniz ili belirterek hangi parmak izi merkezinden işlemi tamamlayacağınıza dair bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz.

Polonya vize başvurularında başvuru sahibinin şahsen başvuruda bulunması gerektiği gibi çocukların da başvuruda şahsen hazır bulunmaları gerekmektedir.

18 yaş altındaki reşit olmayan çocuğun vize başvurusu ebeveynlerinden biri veya yasal vasi eşlinde yapılmalıdır. 18 yaş altındaki çocuk tek başına veya yalnızca bir ebeveyniyle birlikte Polonya’ya seyahat edecekse muvafakatname belgesi alınmalıdır.

12 yaş altındaki çocuklar parmak izi işleminden muaftırlar.

Polonya Vize Başvuru İşlemleri

Polonya vize başvuru işlemleri aşağıdaki adımların her birinin tamamlanmasıyla neticelenmektedir. Vize başvurunuzdan önce lütfen aşağıdaki yönlendirmeleri göz önünde bulundurunuz. Euroasia GVS vize başvuru işlemlerinizi kolaylaştırmak amacıyla hizmet vermektedir. Vize için gerekli evrakların hazırlanması aşamasından, işlemlerin takip sürecine kadar birçok işlemde size destek olmakta; vize başvuru sürecinizde minimum zaman kaybı yaşamanız için hizmet vermekteyiz.

Vize Türünün Belirlenmesi

Polonya vize başvurunuzdan önce seyahat amacınızı net olarak tespit etmeniz gerekmektedir. Örneğin aile/akraba ziyaretinde bulunacaksanız turistik vize türünden başvuruda bulunmanız vize başvurunuzun reddedilmesine yol açabilir. Bu nedenle seyahat amacınıza uygun; sayfamızda bulunan turistik, ticari, ziyaret, kategorilerinde belirtilen evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Gerekli Evrakların Hazırlanması

Polonya vize türünüzü belirledikten sonra ikinci aşama başvuru için gerekli evrakların hazırlanmasıdır. Gerekli evrakların hazırlanması aşamasında yapacağınız en ufak bir hata vize başvurunuzun reddedilmesine, başvurunun yetkili merkezde ibraz edilirken işleme alınmamasına veya konsolosluğun yeniden aynı evrak talebinde bulunmasına yol açabilir. Bu nedenle yetkilimizi arayarak seyahat amacınızı ve kişisel kriterlerinizi (ikamet ettiğiniz il başta olmak üzere) açıklamanızı süreçte yaşanan zaman kayıplarının önüne geçecektir. Yetkilimiz süreçte dikkat etmeniz gerekenleri belirtecek ve mesleksel durumunuza uygun evrak listesini beyan ettiğiniz e-mail adresine gönderecektir.

Randevu Alınması

Polonya vize başvuru işlemlerinizin bir sonraki aşaması randevu alımıdır. Randevunuzu sizin adınıza almakta, başvuru merkezinin uygun olduğu tarihleri onayınıza sunmaktayız. Bu süreçte iletişim halinde olduğunuz yetkilimiz sizi arayacak ve randevu tarih/saatini onayınıza sunacaktır. Eylül 2014’ten sonra VIS ibareli Schengen vizesi almışsanız, randevu gününde şahsen bulunmanıza gerek kalmayabilir. Detaylı bilgiyi yetkilimizden alınız.

Polonya Vize Başvuru Formu

Polonya vize başvuru formu “gerekli evrakların hazırlanması” aşamasında sunmanız gereken standart belgelerden biridir. Polonya vize başvuru formu Polonya Büyükelçiliğinin ve Polonya Başkonsolosluğunun hazırladığı resmi bir belgedir. Dikkatli şekilde ve eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Polonya vize başvuru formunu sayfamızdan PDF formatında indirebilirsiniz. Vize başvuru formunu şahsen imzalamanız gerektiğini hatırlatırız. Başvuru formunu doldururken kafanızı kurcalayan sorular olursa Schengen yetkilimizden destek alabilirsiniz.

Polonya Vize Ücreti

Polonya vize ücreti seyahat amacınıza ve kişisel kriterlerinize göre değişiklik gösterebilmektedir. 2018 yılına ait güncel Schengen vize ücretleri hakkında yetkilimizden bilgilendirme maili talep edebilirsiniz. Polonya vize ücreti, Polonya Konsolosluğu harç bedelini, Polonya biyometrik veri beyanının yapıldığı başvuru merkezi servis ücreti ve vize servisimiz hizmet bedelini içermektedir. AB vatandaşların aile mensuplarının, eş, 21 yaşını doldurmamış veya kendisinin ya da eşinin 21 yaşını doldurmamış veya kendisinin ya da eşinin bakmakla yükümlü oldukları çocukları konsolosluk vize harç ücretinden muaf, hizmet bedeline tabidirler.

Vize Başvuru Takibi

Değerli ziyaretçimiz Polonya ve diğer Schengen ülkeleri için vize başvurunuzu tamamlamakta ve takibini yapmaktayız. Vize başvurunuz sonuçlandığında sizi bilgilendirmekteyiz. Pasaportunuzu ofisimizden şahsen veya 3. bir kişi aracılığıyla teslim alabilir veya kargo, kurye hizmetimizden faydalanabilirsiniz.