Başvurunuzu firmamız aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde Macaristan vize işlemlerinizi tamamlamaktayız. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizeniz bulunuyorsa ikamet bölgenizden sayfamızda belirtilen gerekli evrakları ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Randevu tarihinizde evraklarınızın kontrolünü yaptıktan sonra Macaristan Konsolosluğunun yetkilendirdiği başvuru merkezine evraklarınızı teslim etmekteyiz.

Macaristan misyonlarının belirlediği evraklarda güncelleme olmuş olabilir. Mesleksel ve sosyal durumunuza göre farklılık gösteren güncel evrak listelerini bilgi e-maili olarak yetkililerimizden isteyiniz.

Yasal olarak şahsen temin edilmesi gereken evrakların haricinde kalan (tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ulusal kimlik fotokopisi, eski pasaport/vizeler, onaylı, kaşeli, imzalı şirket evrakları…) evraklar firmamız tarafından hizmet bedelimiz dahilinde temin edilmektedir.

Değerli ziyaretçimiz, Macaristan Konsolosluğuna Schengen vize başvurusunda bulunacaksanız ve vizeniz onaylandığında Macaristan’ın dışındaki Schegnen  ülkelerini ziyaret etme planınız varsa Schengen bölge girişinizi Macaristan’dan başlatmalısınız. İlk olarak Macaristan’a iniş yapmalısınız ve en uzun konaklama süresini Macaristan’a ayırmalısınız.  

Macaristan vize işlemlerinizi seyahatinize 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz.  Seyahatinize 15 günden az bir süre kalmışsa vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Evraklarınızın Macaristan Konsolosluğuna iletilmesinde yoğunluğa bağlı olarak 1-2 gün gecikme yaşanabileceğini göz önünde bulundurunuz.

18 yaş altındaki başvuru sahipleri için her iki ebeveynin veya yasal vasinin imzası olan noter onaylı muvafakatname sunulması gerekmektedir.

30.000 Euro teminatlı Schengen ülkeleri için ibraz zorunlu seyahat sağlık sigortasının seyahat tarihinizi, kapsayacak şekilde düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz. Dilerseniz adınıza düzenlenmiş, seyahat tarihlerinizi kapsar seyahat sağlık sigortanızı başvuru dosyanıza eklemekteyiz.