İsveç vize işlemlerinize başlamadan önce bilmeniz gerekenler;

  • Değerli ziyaretçimiz İsveç vize işlemlerinizi nasıl tamamlayacağınıza, vize randevunuzu nasıl alabileceğinize, kısa süreli Schengen vize müracaatlarına dair detaylı bilgiye sitemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz. Dilerseniz İsveç’te konaklayacağınız süreye, seyahat niyetinize, mesleksel durumunuza göre değişiklik gösteren İsveç turistik vize, ticari/iş gezisi vizesi, aile ziyaret vizesi, transit vize evrak listesini bilgi e-maili olarak Schengen yetkililerimizden talep edebilirsiniz. İsveç diplomatik temsilciliklerine direkt olarak, İsveç misyonlarının yetkilendirdiği firma aracılığıyla veya İsveç Schengen vize başvurularını kabul eden bir vize servisi aracılığıyla başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Euroasia ailesi olarak 15 yıllık tecrübemizle İsveç Schengen vize işlemlerinde profesyonel hizmet veren vize servislerinden biridir.
  • Seyahat amacınıza göre farklılık gösteren güncel ve orijinal evraklarla vize işlemlerinizi tamamlamalısınız. İsveç de dahil olmak üzere Schengen ülkelerinin tümü için biyometrik verilerinizi sunmanız gerekecektir.  25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış VIS ibareli bir vizeniz bulunuyorsa kolaylaştırılmış vize işlem hizmetimizden faydalanabilirsiniz. İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliği bölge ayrımı fark etmeksizin, Ankara, İzmir, Adana, Bursa İsveç vize başvuruları başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vize başvurunuzu firmamız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.
  • Sitemizde belirttiğimiz belgeler vize başvurunuzu eksiksiz olarak tamamlayabilmemiz için İsveç Konsolosluğu tarafından belirlenen belgelerin bilgisini içermektedir. İsveç diplomatik temsilciliklerinin talep ettiği belgelerde güncellemeler olmuş olabilir. Mesleksel ve sosyal durumunuza göre farklılık gösteren güncel evrak listelerini lütfen Schengen yetkililerimizden isteyiniz.
  • İsveç Anlaşmasına taraf olan ülkelerden biridir. İsveç Konsolosluğundan kısa süreli vize başvurusu yapıyorsanız İsveç vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. İsveç Schengen Vizenizle Schengen Bölgesine girişinizi İsveç’ten başlatmanız ve  vize geçerliliğiniz dahilinde en uzun konaklama süresini İsveç’e ayırmanız yararınıza olacaktır. Bu şartı sağladığınız sürece Schengen vize süreniz dahilinde Schengen Bölgesinde serbest dolaşım /ülkeler arası serbest giriş-çıkış hakkına sahip olursunuz.
  • İsveç  vize işlemlerinizi seyahat tarihinize en geç 15 gün kala tamamlamanız gerekecektir. Vize başvurunuz İsveç Konsolosluğu tarafından işleme başvuru evrakları konsolosluk vize birimine ulaştıktan sonra alınmaktadır. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra pasaportunuza işlenmiş bir Schengen vizeniz yoksa parmak izi beyanında bulunmanız gerekecektir. Sizin adınıza parmak izi beyanınız için randevu tarihi almaktayız. Randevu tarihinizdeki parmak izi (biyometrik veri) beyanınız sonucunda vize başvuru evraklarını toplayan birim evraklarınızı konsolosluğa iletmektedir. Yetkili vize evrakları toplama birimine bağlı olarak evrakların iletilmesinde yoğunluğa göre 1-2 gün gecikme söz konusu olabilir. Bu gibi gecikmeler firmamızın yetki alanı dışında gerçekleşmektedir, başvurunuzu irademiz dışında yaşanacak aksilikleri göz önünde bulundurarak 15-20 gün öncesinden tamamlamanızı tavsiye ederiz.
  • İsveç’e ailece seyahat edecekseniz ve ailenizdeki bir kişi diğer yolcuların seyahat ve ulaşım masraflarını karşılayacaksa, diğer aile bireylerine sponsor olacak kişinin hesap cüzdanında her bir kişi için en az 4000-5000 TL bakiye bulunması gerekmektedir.
  • Schengen ülkeleri için zorunlu seyahat sağlık sigortasıızın seyahat tarihinizi kapsayacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini hatırlatırız. Talebiniz halinde seyahat sağlık sigortanızı seyahat tarihinizi kapsayacak şekilde adınıza düzenlenmiş şekilde temin etmekteyiz.
  • Uçak ve konaklama rezervasyonunuz talebiniz halinde yetkililerimiz tarafından yapılmaktadır. Rezarvasyonlarınızı kendiniz yapacaksanız veya satın alınmış biletleriniz varsa dosyaya ekleyeceğiniz dokümanlarda her bir başvuru sahibi adına ayrı biletin, konaklama rezervasyonun oluşturulmuş olmasına dikkat ediniz. Örneğin ailece gidecekseniz her aile bireyi adı ve soyadına oluşturulmuş rezervasyon dokümanlarının sunulması gerekmektedir.
  • Vize başvurularınızın değerlendirmesi ve sonuçlandırılması yalnızca İsveç Büyükelçiliği ve İsveç Konsolosluğuna aittir.