İspanya Büyükelçiliği/İspanya Başkonsolosluğuna Schengen vize başvurusunda bulunacaksanız, vizeniz onaylandığında seyahatinizi diğer Schengen ülkelerinden değil İspanya’dan başlatmanız gerekmektedir. Ayrıca vize süreniz dahilince en uzun konaklama süresini İspanya’ya ayırmanız gerekmektedir. Schengen vize kullanım kurallarını ihlal ettiğinizde bir sonraki Schengen vize başvurunuzun reddedilme ihtimalini göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

İspanya Schengen vize işlemlerinizi seyhat tarihinize 15 gün kala tamamlamanızı öneririz. İspanya Schengen vize başvurularınızda belgelerinizin İspanya Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu vize birimine iletildikten sonra başladığını hatırlatırız.

Konsolosluğun yetkilendirdiği vize evraklarını toplama biriminde 1-2 gün evraklarınız bekletilebilir. Bu gibi durumlarda yaşanacak gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

İspanya Konsolosluğu istisnai durumlar haricinde direkt olarak vize başvurularını kabul etmemektedir. Vize başvuruları vize servisleri veya seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadırç Vize servisleri ve seyahat acenteleri başvuru evraklarını şahıs adına yetkili birime teslim etmektedir. Randevu gününde ayrıca pasaport sahibinin parmak izi beyanında bulunması gerekir. Randevu gününüzdeki evrak teslim ve parmak izi beyanınız sırasında operasyon yetkilimiz size eşlik edecektir. ​

İspanya Vize İşlemlerinizde Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Değerli ziyaretçimiz İspanya vize işlemlerinizi nasıl tamamlayacağınıza, vize randevunuzu nasıl alabileceğinize, kısa süreli Schengen vize başvurularına dair detaylı bilgiye sitemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz. Dilerseniz İspanya’da konaklayacağınız süreye, seyahat amacınıza, mesleksel durumunuza göre değişen İspanya turistik, ticari, ziyaret, transit vize evrak listesini bilgi e-maili olarak Schengen yetkililerimizden de talep edebilirsiniz.

İspanya diplomatik temsilciliklerine direkt olarak, İspanya diplomatik temsilciliğinin yetkilendirdiği firma aracılığıyla veya bir vize hizmet merkezi aracılığıyla başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Euroasia Global 15 yıllık tecrübesiyle İspanya Schengen vize işlemlerinde uzman vize hizmet merkezlerinden biridir.

Seyahat niyetinize göre değişiklik gösteren, güncel ve orijinal evraklarla vize başvurunuzu tamamlamalısınız. İspanya da dahil olmak üzere Schengen ülkelerinin tümü için biyometrik verilerinizi ibraz etmeniz gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış VIS ibareli bir vizeniz bulunuyorsa kolaylaştırılmış vize işlem hizmetimizden faydalanabilirsiniz. İspanya Konsolosluğu veya İspanya Büyükelçiliği bölge ayrımı fark etmeksizin, Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun vize başvurunuzu firmamız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

İspanya Büyükelçiliğinin ve İspanya Başkonsolosluğunun bölge ayrımı bulunmaktadır.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar,Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bayburt,  Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep,  Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale,  Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt,  Şırnak, Sivas, Tokat,Tunceli, Uşak ve Van illerinde yaşayan vatandaşlarımızın vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi İspanya Büyükelçiliğine aitken; diğer illerimizde yaşayan İspanya Schengen vize başvuru sahiplerinin vize başvurularının değerlendirmesi İspanya Başkonsolosluğuna aittir.

Değerli ziyaretçimiz İspanya Konsolosluğunun vize değerlendirme sürecinizde sizden ek evrak talebinde bulunabileceğini, sizi mülakata çağırabileceğini, konsolosluk görevlilerin başvurunuzun değerlendirme sürecinde sizi arayarak başvuru dosyanızda beyan ettiğiniz bilgileri teyit edebileceğini hatırlatırız. İspanya Schengen vize işlemlerinizi eksiksiz ve İspanya temsilciliğinin direktiflerine göre tamamlamış olsanız dahi başvurunuzun reddedilme ihtimali bulunmaktadır. Vize başvuruları değerlendirme sürecinde firmamızın ve diğer seyahat acentelerinin etkisinin söz konusu olamayacağını hatırlatırız. İspanya vize başvurularının değerlendirmesi yalnızca İspanya Başkonsolosluğunun ve İspanya Büyükelçiliğinin inisiyatifi altındadır.  Ancak vize başvuru dosyanızı eksiksiz teslim ettiğiniz takdirde bu ihtimali en aza indirgemiş olursunuz.

Euroasia Global Schengen Bölümü yetkililerimiz vize başvurularınızın reddedilme ihtimalini en aza indirgemek için size danışmanlık hizmeti vermekte, eksik evraklarınızı tamamlamakta,  evraklarınızın kontrolünü yapmakta, uçak ve otel rezervasyonlarınızı mümkün olan en uygun fiyata ve size en uygun tarihe ayarlamakta, parmak izi (biyometrik veri)  ibrazınız sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için operasyon yetkilimiz size eşlik etmektedir.