Hollanda Schengen vize işlemlerinizde evraklarınızı bize  göndermeden önce dikkat etmeniz gerekenler;

  • Hollanda Büyükelçiliği veya Hollanda Başkonsolosluğundan Schengen vize talebinde bulunacaksanız, vizeniz onaylandığında Schengen Bölge girişinizi Hollanda’dan başlatmanız ve vize süreniz dahilinde en uzun konaklama süresi Hollanda’ya ayırmanız gerekir. Schengen vize kullanım kurallarına uymazsanız bu durum bir sonraki Schengen vize başvurunuzu olumsuz etkileyecektir.
  • Hollanda Schengen vize işlemlerinizi seyahat tarihinize 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Hollanda Schengen vize işlemlerinizin belgelerinizin konsolosluğa iletildikten sonra başladığını hatırlatırız.
  • Randevu tarihinizdeki parmak izi beyanınız sonrası yetkili vize başvuru evraklarını toplama birimi evraklarınızı konsolosluğa iletmektedir. Bu işlem 1-2 gün sürebilmektedir.
  • Hollanda seyahat tarihinize 15 günden az bir süre kalmışsa vizeniz yolculuk tarihine yetişmeyebilir. Bu durumdan firmamız sorumlu değildir. Hollanda vize başvurularınızın değerlendirmesi ve sonuçlandırması tamamen Hollanda Başkonsolosluğuna ve Hollanda Büyükelçiliğine aittir.
  • Hollanda’ya ailece seyahat etme planınız varsa ailenizde çalışan kişi diğer aile bireylerinin masraflarını karşılayacaksa sponsorun banka hesabında her aile bireyi için en az 4000 TL gösterilmesi gerekmektedir.
  • Reşit olmayan başvuru sahipleri için her iki ebeveynin imzası olan noter onaylı muvafakatnamenin sunulması gerekmektedir.
  • Hollanda seyahatinizde Schengen ülkeleri için zorunlu seyahat sağlık sigortanızı seyahat tarihinizi kapsayacak şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Talebiniz halinde Schengen seyahat sağlık sigortanızı adınıza düzenlenmiş şekilde temin etmekteyiz.
  • Euroasia Global Hollanda web sayfamız Hollanda Schengen vize başvurularınızda sizlere kolaylaştırılmış bir işlem hizmeti sağlamak için hazırlanmıştır.  Hollanda Schengen vize başvurularınızda yapmanız gereken tek şey başvuru evraklarınızı tarafımıza kargo aracılığıyla veya şahsen ulaştırmak ve randevu gününde gerekiyorsa biyometrik verilerinizi (parmak izi) ibraz etmek olacaktır. Durumunuza uygun biyometrik veri ibrazı doğrulaması için yetkililerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.
  • Hollanda Schengen vizesi, yabancı ülke vatandaşlarının Hollanda’yı ve Schengen Anlaşmasına taraf diğer ülkeleri sınırlı bir süre ziyaret etmesine izin vermek amacıyla verilmektedir. Schengen Bölgesi’nde 90 günden fazla kalma planı olanlar direkt olarak Elçiliği/Başkonsolosluğa uzun dönem vize için başvuru yapabilir.