Değerli ziyaretçimiz, Hırvatistan Schengen Bölgesi üyesi değildir. Avrupa Birliği üyesidir. Hırvastistan vizenizle Schengen Bölgesine giriş yapamazsınız.

Hırvatistan vize işlemlerinizi nasıl tamamlayacağınıza, vize randevunuzu nasıl alabileceğinize, kısa süreli Schengen vize başvurularına dair detaylı bilgiye sitemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Hırvatistan’da konaklayacağınız süreye, seyahat amacınıza, mesleksel durumunuza göre değişen Hırvatistan turistik, ticari, ziyaret, transit vize evrak listesini bilgi e-maili olarak Schengen yetkililerimizden de talep edebilirsiniz. Ankara, Antalya, Tekirdağ, Edirne, Adana ve İzmir başta olmak üzere İstanbul dışında ikamet eden vatandaşlarımızın da Hırvatistan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Detaylı bilgiyi Schengen yetkililerimizden alabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Schengen anlaşmasına taraf ülkelerden değildir, fakat Hırvatistan vizesine sahip kişi seyahatini Hırvatistan’dan başlatması halinde ve en uzun konaklama süresini Hırvatistan’a ayırması halinde bölgede serbest dolaşım hakkına sahip olur. Hırvatistan vize/ kısa süreli (C tipi) vize Hırvatistan’a transit geçiş veya 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla verilen vizedir. Hırvatistan vize türleri; turistik, ticari, ziyaret ve transit olarak ayrılmaktadır. Hırvatistan vizeleri tek, iki ve çok girişli olarak onaylanabilmektedir.  Hırvatistan vizelerinin geçerlilik süresi başvuru sahibinin beyan ettiği uçak ve hotel rezervasyonlarının sürelerine göre onaylanmaktadır.

Hırvatistan vizelerinin geçerlilik süresi başvuru sahibinin Hırvatistan’a yapacağı seyahatin koşullarına bağlıdır ve beş yılı geçemez. Hırvatistan Schengen vizesi Hırvatistan topraklarına giriş veya çıkış hakkı tanımamaktadır.

Hırvatistan Büyükelçiliği, Hırvatistan Başkonsolosluğu iletişim bilgileri, Hırvatistan Schengen vize işlemleri, vize başvuru formları, dilekçeler, ticari, turistik, aile ziyaret, transit vizeleri hakkındaki detaylı bilgi sitemizde bulabilirsiniz. Başvurunuzu firmamız aracılığıyla gerçekleştirmek için bizi arayabilir, hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hırvatistan ve tüm dünya vize işlemleri için bizi arayabilirsiniz.

Hırvatistan vize yönetmeliği; (EC) 539/2001 sayılı konsey tüzüğü, Hırvat Yabancılar Yasası, Vize Sistem Yönetmeliği uyarınca oluşturulmuştur.

Hırvatistan Hükümeti 22 Temmuz 2014 yılından itibaren 565/2014/EU sayılı kararı uygulamaya koymuştur. Geçerli Schengen belgelerine sahip tüm ziyaretçilerin Bulgaristan, Kıbrıs, Romanya ulusal vize ve oturum izni bulunanlar için ek bir vizeye gerek yoktur.