Fransa vize işlemlerinizi Fransa Büyükelçiliğinin ve Fransa Başkonsolosluğunun 2017 yılı içerisinde belirlediği yetkili kurum ve kuruma akredite seyahat acenteleri aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Eagvs Fransa birimimiz 15 yıl öncesinden günümüze bu misyonu üstlenmiştir. Eagvs Fransa yetkililerimiz, Fransa vizesi almak için tüm gerekli prosedürleri sizin adınıza sizden aldığı yetkiyle kolaylaştırılmış vize işlem hizmeti sunarak, kısa ve uzun süreli tüm vize prosedürlerini incelikle yürütmektedir.

Fransa vize işlemlerinizde ilk olarak seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuruda bulunmalısınız. Fransa Schengen vize kategorileri; Fransa turistik vize, Fransa ticari vize, Fransa Ziyaret vizesi, Fransa Transit vize olarak ayrılmaktadır.  Fransa vize işlemlerinizde gerekli başvuru evraklarınızı tarafımıza ulaştırmanız halinde evraklarınızın kontrolünü sağlamaktayız. Schengen Anlaşmasına taraf ülkeler için ibraz edilmesi zorunlu olan seyahat sağlık sigortanızı ve diğer başvuru evraklarınızı ekleyerek başvurunuzu en kısa sürede tamamlamaktayız.

Değerli ziyaretçimiz,

Fransa Büyükelçiliği veya Fransa  Başkonsolosluğundan Schengen vize alacaksanız, Schengen Bölge girişinizi Fransa’dan başlatmanız ve en uzun konaklama süresini Fransa’ya ayırmanız gerekmektedir. Bu koşulları karşılamanız halinde ve eğer vizeniz multiple (çok girişli) ise diğer Schengen ülkelerine vize süreniz dahilinde giriş çıkış yapabilirsiniz.

  • Fransa vize müracaatlarınızı seyahat tarihinize en geç 1 ay kala tamamlamanız gerekmektedir. Fransa Schengen vize işlemlerinizde konsolosluğun değerlendirme sürecinin randevu tarihinizdeki biyometrik veri beyanınızın ardından evrakların konsolosluğa iletilmesiyle başladığını hatırlatırız.
  • Vize evraklarını toplama birimi evraklarınızı konsolosluğa 1-2 gün sonra iletebilir. Bu tür gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
  • Fransa seyahat tarihinize 15 günden az bir süre kalmışsa vizeniz seyahat tarihine yetişmeyebilir. Bu gibi durumlarda satın alınmış bilet veya otel rezervasyonlarınızdan firmamız sorumlu değildir. Schengen vize başvurularınızı 1 ay önceden tamamlamanız gerekir.
  • Schengen ülkeleri için zorunlu seyahat sağlık sigortanızın seyahat tarihinizi kapsayacak şekilde, adınıza düzenlenmiş olması gerekir. Talebiniz halinde firmamız seyahat sürenizi kapsayan, onaylı, kaşeli sigortanızı başvuru dosyanıza ekleyecektir.
  • Fransa ticari vize işlemlerinizde davetiyeye ek olarak gümrük beyannameleri, iki şirket arasında kesilen faturaların sunulması vize işlemlerinizin olumlu değerlendirilmesinde katkısı olabilir.
  • Fransa Schengen vize başvurularınızda ibraz edeceğiniz otel ve uçak rezervasyonlarınızda her başvuru sahibinin ad ve soyadının bulunması gerektiğini hatırlatırız.