Finlandiya Schengen Vize İşlemlerinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Değerli ziyaretçimiz, Finlandiya vize işlemlerinizi nasıl tamamlayacağınıza, vize randevunuzu nasıl alacağınıza, kısa süreli Schengen vize başvurularına dair detaylı bilgiye sitemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz. Finlandiya seyahat amacınıza, konaklama sürenize, mesleksel durumunuza göre değişen İspanya turistik, ticari (iş gezisi), aile ziyareti ziyaret, transit vize evrak listesini bilgi e-maili olarak Schengen yetkililerimizden de talep edebilirsiniz. Dilerseniz Finlandiya Konsolosluğuna direkt olarak, Finlandiya temsilciliğinin yetkilendirdiği firma aracılığıyla veya bir uzman vize hizmet merkezi aracılığıyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Euroasia Global, Finlandiya Schengen vize işlemlerinde uzman vize servislerinden biridir.

VIS ibareli Schengen vizeniz bulunuyorsa Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin sizin adınıza başvurunuzu tamamlamaktayız. Vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu da adresinize kargo/kurye aracılığıyla göndermekteyiz.

Finlandiya Schengen Antlaşmasına taraf ülkelerden biridir. Schengen vizenizle vize süreniz dahilinde bölgede serbest dolaşım hakkına sahip olursunuz. Ancak Finlandiya Schengen vizenizin kullanırken dikkat etmeniz gerekenler bulunmaktadır. Finlandiya Schengen vizenizle Schengen Bölgesine girişinizi Finlandiya’ya ayırmalı; en uzun konaklama süresini Finlandiya’ya ayırmalısınız.  Finlandiya vize işlemlerinizi seyahat tarihinize 1 ay kala tamamlamalısınız. Finlandiya vize başvurularının sonuçlanma süreleri 8-15 iş günüdür. Bu süre Türkiye’nin ve Finlandiya’nın resmi tatil günlerini ve yabancı pasaportları kapsamaz.

Vize başvurunuz işleme evraklarınız Finlandiya Konsolosluğuna iletildikten sonra alınmaktadır. Finlandiya vize başvurularınızda ilk olarak sizin adınıza randevu almaktayız, randevu gününüzde başvuru evraklarınız vize evraklarını toplama birimine teslim edilmekte ve parmak iziniz alınmaktadır. Randevu gününüzde operasyon temsilcimiz size rehberlik etmektedir.

Vize başvuru evraklarınız işleme konsolosluğa iletildikten sonra alınmaktadır. Randevu tarihinizdeki biyometrik veri beyanınız sonucunda vize başvuru evraklarını toplayan birim evraklarınızı konsolosluğa iletmektedir. Aracı kuruma bağlı olarak evrakların iletilmesinde yoğunluğa bağlı olarak 1-2 gün gecikme yaşanabileceğini göz önünde bulundurunuz.

Finlandiya yolculuk tarihinize 15 günden az kalmışsa vizeniz seyahat tarihinize yetişemeyebilir. Finlandiya vize başvurularınızı sonuçlandırma yetkisi yalnızca Finlandiya Büyükelçiliğine ve Başkonsolosluğuna aittir.

Finlandiya’ya ailece seyahat edilecekse ailenizdeki bir kişi diğer yolcuların masraflarını karşılayacaksa pasaport sahiplerinin masraflarını karşılayacak aile bireyinin banka hesap cüzdanında her aile bireyi için en az 4000 TL bulunmasını tavsiye ederiz.

Schengen ülkeleri için sunulması zorunlu olan seyahat sağlık sigortanız seyahat sürenizi kapsayacak şekilde sunulmalıdır. Talebiniz halinde Finlandiya Schengen seyahat sağlık sigortanızı onaylı halde temin etmekteyiz.

Finlandiya ticari vize başvurularında davet mektubuna ek olarak gümrük beyannameleri, iki şirket arasında kesilen önceki faturaların sunulması yararınıza olabilir.

Finlandiya Konsolosluğuna ibraz edeceğiniz tüm ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızın her başvuru sahibinin adını ve soyadını içermesi gerekmektedir.