Değerli ziyaretçimiz, Danimarka vize işlemlerinizde dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda sıraladık. Başvuru evraklarınızı firmamıza göndermeden önce aşağıdaki maddeleri dikkate almanızı rica ederiz. 

  • Danimarka kısa süreli (90 güne kadar) vize başvurularınızı seyahat tarihinize en geç 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Danimarka Schengen vize başvurunuzun belgelerinizin Danimarka Konsolosluğuna iletilmesinden sonra başladığını hatırlatırız. Randevu tarihinizdeki parmak izi beyanınızın ardından Danimarka vize başvuru evraklarını toplayan birim evraklarınızı Danimarka diplomatik temsilciliklerine iletmektedir. Aracı kuruma bağlı olarak belgelerinizin konsolosluğa ulaştırılmasında yoğunluğa bağlı olarak 1-2 gün gecikme olabileceğini göz önünde bulundurunuz.
  • Danimarka Schengen bölgesine dahildir. Ancak Danimarka Schengen vizenizin kullanım durumuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Danimarka Schengen vizenizle seyahatinizi Danimarka’dan başlatmanız ve en uzun konaklama süresini Danimarka’ya ayırmanız halinde Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olursunuz.
  • Danimarka seyahatinize 15 günden az bir süre kalmışsa vizenizin onaylansa dahi seyahat tarihinize yetişemeyebileceğini hatırlatırız. Geç başvurularda yaşanan aksiliklerden firmamız sorumlu değildir. Vize başvurularınızı 1 ay öncesinden tamamlamanızda fayda vardır.

 

Danimarka Vize İşlemlerinizde Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Değerli ziyaretçimiz web sitemizde Danimarka vize başvurunuzu nasıl yapabileceğinize, Danimarka vize randevunuzu nasıl alabileceğinize, Danimarka vize başvuru formunuzu nasıl dolduracağınıza dair detaylı bilgilere yer verdik. İnternet sitemizi belirli periodlarla güncellemeye çalışsak da vize başvuru koşulları ve talep edilen evraklar Danimarka Konsolosluğu tarafından değiştirilmiş olabilir. Euroasia Schengen departmanımızı arayarak  Danimarka’da kalma sürenize, seyahat amacınıza, mesleksel durumunuza göre değişiklik gösteren Danimarka turist, ticari, ziyaret, transit vizeleri için talep edilen güncek evrak listelerini mail olarak isteyebilirsiniz.

Doğru evraklarla, eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için uzman vize yetkililerimizi arayabilirsiniz. Danimarka vize işlemlerinizde sunacağınız evrakların güncel ve orijinal olduğundan emin olmalısınız. Mesleksel ve sosyal durumunuza göre farklılaşan belgelere ek olarak Danimarka Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir veya orijinal belge sunmanızı talep edebilir.

Danimarka vize başvuru belgelerinizin eksikliği Schengen kuralları dahilinde başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Bu nedenle evraklarınızı seyahat sebebinize göre eksiksiz, kaşeli, onaylı, sıralı şekilde sunmanız gerekmektedir.