Bulgaristan Konsolosluğuna eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla, Türkiye’ye geri dönüşü destekleyici evraklarla, Türkiye’ye bağlılığı kanıtlayıcı evraklarla başvuruda bulunarak; Bulgaristan’da kaldığınız süre boyunca geçiminizi sağlayacak bir gelire ve/veya maddi birikime sahip olduğunuzu kanıtlayarak vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.  Bulgaristan vize işlemlerinizde Bulgaristan’a ne amaçla seyahat ettiğinizi, nerede, ne kadar süre kalacağınızı açık bir şekilde başvuru formunda belirtmelisiniz.
(*) Bulgaristan vizeniz olmadan Schengen vizesiyle Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz. Schengen vizesi olmayan T.C. pasaport sahipleri, vizesiz Bulgaristan’a giriş yapamazlar. Schengen vizesine sahip olmayanlar Bulgaristan vize prosedürünü tamamlamalıdırlar.

Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan vize işlemlerinde yapılan yanlışlıklardan dolayı yüzlerce kişinin başvurusu ret ile sonuçlanmaktadır. Kişisel olarak yapılan başvurularda konuyla ilgili oluşabilecek komplike prosedürlerden ve beklemediğiniz aksaklıklardan yana oluşabilecek durumları yok ederek her yıl binlerce insanın Bulgaristan kısa süreli ve uzun süreli vize işlemlerini tamamlamaktayız. Vize reddi ile ilgili problemleriniz için bizi arayabilirsiniz. Bulgaristan vizeleriniz ret ile sonuçlandırıldığında sonuca itiraz etme hakkınız bulunduğunu unutmayın.

Eagvs Bulgaristan Departmanı Hizmetleri Nedir?

 • Bulgaristan Turistik Vize
 • Bulgaristan Ticari Vize (Ticari Vize- BG şirket sahipleri, BG temsilcilik)
 • Bulgaristan Aile/Arkadaş/Akraba Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Şoför vizesi
 • Bulgar Transit Vize
 • BG Resmi Davetiyesi Olanlara/Olmayanlara Vize
 • Bulgaristan Göçmenlerine D Vize Hakkı
 • Bulgaristan Göçmenlerine Vatandaşlık Hakkı
 • BG Pasaport E-Randevu
 • Bulgaristan Evlilik Sebebiyle Aile Birleşimi
 • Bulgaristan Ebeveyn Aracılığıyla Aile Birleşimi
 • Bulgaristan Çocuk Aracılığıyla Aile Birleşimi
 • Bulgaristan Yatırımcı Vizesi
 • Bulgaristan’da Temsilcilik Açma
 • Bulgaristan Pasavan
 • Bulgaristan Erasmus Vize
 • Bulgaristan Vize Reddine İtiraz

Bulgaristan Vizesi Başvuru Bilgileri

Bulgaristan Vize Ücreti

Vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca Bulgaristan Türkiye temsilciliklerine aittir. Evraklar eksiksiz sunulmuş olsa dahi vize başvuruları reddedilebilmektedir. Bu gibi durumlarda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize ücretleri başvuruların gerekli koordinasyonla işleme alınabilmesi için talep edilmektedir.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Bulgaristan Avrupa Birliğine girdikten sonra vize uygulamasında köklü değişikler yaratmıştır. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Türkiye’den Bulgaristan’a vizelerini temin etmeden geçiş yapamamaktadırlar. Bu nedenle seyahat amacına uygun vize türü belirlenerek ikamet edilen bölgeye bağlı olan Bulgaristan ülke temsilciliklerinden randevu alınarak yasal yükümlülüklere göre gerekli başvuru belgeleri hazırlanmalıdır.

(*) Hazırlamış olduğunuz evrakları İstanbul’da bulunan ofisimize kargo ile  veya şahsen ulaştırabilirsiniz.

Vizeyle ülkeye giriş yapıldıktan sonra Bulgaristan’da gerçekleştirilecek faaliyetlerin vize başvuru formundaki beyanlarla tutarlı olması gerekmektedir. Bulgaristan’da aile/arkadaş/akrabasının yanında konaklayacak başvuru sahibi turist vizeye değil, aile ziyaret vizesine başvurmalıdır. Bu gibi durumlar tespit edildiğinde bir sonraki vize başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Bulgaristan Konsolosluk Randevu

Firmamız Bulgaristan için gerekli olan belgelerin gerekli kısmını sizden temin ederek seyahat sağlık sigortası gibi belgeleri de kendisi yasal yükümlülükler çerçevesinde oluşturulduktan sonra ikamet edilen bölgenin bağlı bulunduğu Bulgaristan temsilciliklerine randevu için başvuru yapmaktadır.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Bulgaristan C vize başvuruları ortalama olarak 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre Türkiye’nin ve Bulgaristan’ın resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvurularda uzayabilmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu başvuru sahibinden ek evrak talep etme veya görüşmeye çağırma hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda da vizenizin sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Türkiye ikamet izinli yabancı vatandaşların da vize başvurularının sonuçlanması görece daha uzun sürebilmektedir.

Tedavi Amaçlı C Tipi Bulgaristan Vizesi

Tedavi amaçlı Bulgaristan vizesi BG C vize kategorisine dahildir. BG vizesi tedavi/sağlık amaçlarıyla talep edildiğinde vize 60 ila 90 günlük bir süre ile onaylanmaktadır. Bulgaristan tedavi amaçlı vize izin sunulması beklenen asgari evrakların dışında doktor imzalı bir davet mektubu gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Bulgaristan 2007 yılında Avrupa Birliğine üye olmuştur. Ancak Schengen ülkesi değildir. Dolayısıyla Schengen vizesine sahip bir kişi Bulgaristan’a giriş yapabilmekte, fakat BG vizesine sahip bir kişi Schengen Bölgesine giriş yapamamaktadır.
 • Bulgaristan turist vizesi için 0-12 yaş arasındaki çocuklardan harç ücretinden muaftır, yalnızca vize birimi servis ücreti talep edilmektedir.
 • Makedonya ve Sırbistan vatandaşları Bulgaristan vize ücretinden muaftır.
 • Rusya, Moldova, Bosna-Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Karadağ, Azerbaycan, Arnavutluk, Ukrayna vatandaşları vize kolaylığından faydalanmaktadırlar. Söz konusu ülke vatandaşları için vize ücreti 35 Euro’dur.
 • Biyometrik pasaporta sahip Makedon, Karadağ, Bosna- Hersek, Arnavutluk ve Sırbistan vatandaşları Bulgar vize prosedüründen muaftırlar.
 • Ülkeye kendi aracı seyahat etme planı olanlar Yeşil Sigorta temin etmelidirler. Ayrıca uluslararası ehliyete sahip olmayanlar hiçbir şekilde ülkeye giriş yapamazlar.
 • 18 yaşını doldurmamış olanlar seyahate anne ve babası ile birlikte gidiyor olsa bile, ebeveynlerin her ikisinin de imzasının olduğu, noter onaylı muvafakatname gereklidir.
 • Bulgaristan vize başvurularınızı seyahatinize en geç 15 gün kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.
 • BG vizesi seyahat amacına göre kategorize edilmiş vize tiplerine göre verilmektedir. Bulgaristan’a turistik gezi için gidecekseniz turist vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bulgaristan turistik vize başvuruları çoğunlukla 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan’a 15 günden daha fazla süreli seyahat planınız varsa uzun süreli Bulgar vizesi almanız gerekecektir. Uzun süreli Bulgaristan vizeleri yalnızca ticari amaçlı seyahatlerde ve ziyaret amaçlı seyahatlerde temin edilebilmektedir. Turist vize başvurularında 15 günden fazla vize verilmemektedir.