Bulgaristan vize işlemlerinizi Bulgaristan Türkiye temsilciliklerinin 2017 yılı içerisinde belirlediği yetkili vize acentelerinden destek alarak tamamlayabilirsiniz.  15 yıllık tecrübesiyle Eagvs Bulgaristan Departmanı, Bulgaristan vizesi almak için tüm gerekli prosedürleri sizin adınıza sizden aldığı yetkiyle kolaylaştırılmış vize işlem hizmeti sunarak yürütmektedir.

Bulgaristan’a kısa süreli C tipi vize, özel ziyaret vizesi, resmi ziyaret vizesi, uzun süreli D tipi vize, öğrenci oturum izni, çalışma izni, evlilik/aile birleşimi, erasmus vizesi, çocuklara doğum belgesi çıkarma, evlilik cüzdanı çıkarma, BG’de yatırım yapma, şirket kurma, temsilcilik açma gibi Bulgaristan’a dair A’dan Z’ye her şeyi şirketimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerin vatandaşları Schengen vizesi olmaksızın Bulgaristan’a giriş yapabilmektedirler.  Ayrıca AB, Lihtenştayn veya İsviçre ikamet izni olan tüm T.C. vatandaşları da Bulgaristan vize prosedürüne tabi olmaksızın ülkeye giriş yapabilmektedirler.  Ancak geçerli bir Schengen vizesi olmayan tüm Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize prosedürüne tabidir. Bulgaristan Dışişleri Bakanlığının belirlediği vize kriterlere göre Bordo pasaport sahiplerinin BG vize prosedürünü eksiksiz tamamlaması gerekmektedir. Kısa süreli seyahatlerde şahsi başvuru kabul etmeyen Bulgaristan Konsolosluğu, vize başvurularını aracı firmalar aracılığıyla kabul etmektedir.  Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 90 güne kadar; Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri 30 güne kadar olan kısa süreli seyahatlerinde vize işlemlerinden muaftırlar.

Vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca Bulgaristan Türkiye temsilciliklerine aittir. Evraklar eksiksiz sunulmuş olsa dahi vize başvuruları reddedilebilmektedir. Bu gibi durumlarda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize ücretleri başvuruların gerekli koordinasyonla işleme alınabilmesi için talep edilmektedir.

Bulgaristan Vize Başvurusu

  • Bulgaristan vize başvurunuzu seyahatinize en geç 1 ay kala tamamlamanız yararınıza olacaktır. BG vize işlemlerinizin başvuru evraklarınız konsolosluğa iletildikten sonra başladığını hatırlatırız. Bulgaristan’ın resmi tatil günleri öncesinde ve Türkiye’nin Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi tatil günleri öncesinde yapılan başvuruların değerlendirme süresi yoğunluğa bağlı olarak uzayabilmektedir.
  • Bulgaristan’a ailece seyahat edecekseniz ve ailenizde çalışan kişi diğer aile bireylerinin masraflarını karşılayacaksa her bir aile bireyi için en az 4000 TL bakiye gösterilmelidir.
  •  18 yaş atlındaki başvuru sahipleri için her iki ebeveynin imzası olan, noter onaylı muvafakatname sunulması gerektiğini hatırlatırız.
  •  Schengen ülkeleri için zorunlu seyahat sağlık sigortanızın seyahat tarihinizi kapsayacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini hatırlatırız. Talebiniz halinde seyahat sağlık sigortanızı adınıza düzenlenmiş şekilde temin etmekteyiz.
  • Bulgaristan  ticari vize başvurularınızda varsa davet belgesine ek olarak gümrük beyannameleri, iki şirket arasında kesilen faturaların sunulması işlemlerinizi kolaylaştırabilir.
  •  Bulgaristan vize başvurularınızda başvuru sahibine sponsor olacak kişi eş ise tam vukuatlı nüfus kayıt örneği haricinde evlilik cüzdanı fotokopisi de ibraz edilmelidir.